Pokyny k ošetřování PM

Pokyny pro ošetřování po aplikaci permanentního make-upu (PM)

Výsledný efekt PM závisí také na jeho ošetřování v průběhu jeho hojení. Prvotní regenerace trvá cca 7 dní, úplná cca měsíc. Stroupky vydrží 3 - 7 dnů, pak se začnou odlupovat. Po jejich samovolném odpadnutí se objeví konečný tvar, pigmentace se zdá světlejší, konečná barva se stabilizuje až po měsíci.

V místě provedení PM může bezprostředně po aplikaci dojít k zarudnutí a mírnému otoku, který brzy odezní. Místo aplikace netřete a nestrhávejte stroupky. Do vyhojení nepoužívejte mýdlo ani líčidla v místech s permanentním make-upem. Místo ošetřujte dle potřeby Bepanthenem plus do vyhojení stroupků, 14 dnů nevystavujte místo s aplikací slunci, UV záření zkracuje životnost PM, nedoporučuje se solárium, sauna ani bazén. Máte-li sklon k oparům, před i po aplikaci kontury rtů ošetřujte ústa Herpesinem či Zoviraxem. Vhodné jsou také tablety Herpesin po poradě s lékařem (na lékařský předpis). Velmi vhodné je užívání Riboflavinu, začněte po aplikaci (první den 3 x 4 tablety, další tři dny 3 x 2 tablety).

 

Korekce a doplnění

Cena korekce není zahrnuta v ceně za aplikaci PM. Při korekci, která probíhá zpravidla 5 týdnů po aplikaci PM, se permanentní make-up dle potřeby doplňuje a koriguje. Nejdříve po 28 dnech zjistíme, jak pokožka reaguje na aplikovaný pigment, můžeme pozměnit odstín barvy či lehce korigovat tvar.

Na korekci se objednejte co nejdříve, její platnost je maximálně tři měsíce po aplikaci PM, později se již jedná o oživení barvy.

 

 
Pěstící a dekorativní kosmetika ARTDECO Německá značka nabízí bohatý výběr luxusních speciálních produktů pro líčení i péči o... více
archiv novinek