Pokyny k ošetřování PM

Pokyny pro ošetřování po aplikaci permanentního make-upu (PM)

Výsledný efekt PM závisí také na jeho ošetřování v průběhu jeho hojení. Prvotní regenerace trvá cca 7 dní, úplná cca měsíc. V první etapě vypadá permanentní make-up výrazně, stroupky vydrží 3 - 7 dnů, pak se začnou odlupovat. Po jejich samovolném odpadnutí se objeví konečný tvar, pigmentace se zdá světlejší, konečná barva se stabilizuje po měsíci.

V místě provedení PM může bezprostředně po aplikaci dojít k zarudnutí a mírnému otoku, který brzy odezní. V prvních hodinách po aplikaci je možné v případě potřeby lehce odsávat tkáňový mok čistým papírovým kapesníčkem, aby se neutvořily velké stroupky.

Místo po aplikaci je možné prvních 24 hodin omývat v případě potřeby pouze borovou vodou nebo vlažným roztokem z černého čaje - vhodné na oční víčka, pokožku pouze lehce osušit papírovým kapesníkem.

Místo aplikace netřít a nestrhávat stroupky! 2 dny nepoužívejte mýdlo ani líčidla v místech s permanentním make-upem. Místo ošetřujte 3 - 5x denně Bepanthenem plus do vyhojení stroupků, 14 dnů nevystavujte místo s aplikací slunci, UV záření zkracuje životnost PM, nedoporučuje se solárium, sauna a bazén. Máte-li sklon k oparům, před i po aplikaci kontury rtů ošetřujte ústa Herpesinem či Zoviraxem. Vhodné jsou také tablety Herpesin po poradě s lékařem (na lékařský předpis). Velmi vhodné je užívání Riboflavinu, začněte po aplikaci (první den 3 x 4 tablety, další tři až 4 dny 3 x 2 tablety).

 

Korekce a doplnění

Cena korekce není zahrnuta v ceně za aplikaci PM. Při korekci, která probíhá zpravidla měsíc po aplikaci PM, se permanentní make-up dle potřeby doplňuje a koriguje. Nejdříve po 28 dnech zjistíme, jak pokožka reaguje na aplikovaný pigment, můžeme pozměnit odstín barvy či lehce korigovat tvar.

Na korekci se objednejte co nejdříve, její platnost je maximálně tři měsíce po aplikaci PM.